Ankara Üniversitesi Teknoloji  Geliştirme Bölgesi Kamrusepa Samyoung Bahçelievler Mah.319 Sok 35/A Gölbaşı Ankara
0 312 485 64 44

Toplam Personel

30

Uzmanlık Alanları

İlaç

Sektör

Sağlık

Proje / Kamu Desteği Miktarı

2018 Cirosu

14.000.000₺

Yatırımcı Arayışı

İşbirliği Arayışı

  • Bu alanda radyofarmasötik üretmek ve AR-GE çalışmaları yapmak üzere kurulmuş bir Türk-Kore ortak girişimidir.
  • Bölgede kalite ve teknoloji seviyesi bakımından uluslararası standartlarda üretim yapan tek şirkettir.
  • Kamrusepa-Samyoung, yüksek kaliteli hizmet anlayışı ile kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını güvenli ve hızlı bir şekilde karşılayarak, ülkemizin standartlarını uluslararası bir boyuta taşıyacak uluslararası bir ortaklıktır.

Bu ürün teşhis amacıyla kullanılan radyoaktif bir ilaçtır (radyofarmasötik).TECHNEKAM BHR 99Mo/99mTc RADYONÜKLİD JENERATÖR teşhisamacıyla kullanılan sodyum perteknetat (99mTc) çözeltisinin elde edilmesinde kullanılan bir sistemdir.

Sodyum perteknetat (99mTc), teknesyum elementinin radyoaktif izotopudur ve çok kısa bir yarı ömre sahiptir. Bu nedenle Jeneratör adı verilen bir sistemaracı lığ ı ile uygulama merkezlerinde elde edilmektedir.

Jeneratörden elde edilen çözelti düşük miktarda radyoaktivite içermektedir.Bu çözelti doğrudan ya da özel bazı ilaçlarla birleştirilerek hastalıkların teşhis edilebilmesi için kullanılır.

Damar içine, eklem içine enjeksiyon veya göze damlatılarak uygulanır.

IOKAM BHR I-131oral kapsül ve çözelti, teşhis ve tedavi amacıyla kullanılır. Sodyumiyodür ( I-131 )içeren radyofarmasötikbir ilaçtır. Sodyum İyodür vücutta tiroid tarafından tutulur, beta vegama ışınları yapar.

IOKAM BHR I-131oral çözelti ve çözelti, teşhis ve tedavi amacıyla kullanılır. Sodyum iyodür ( I-131 )içeren radyofarmasötik bir ilaçtır. Sodyum İyodür vücutta tiroid tarafından tutulur, beta vegama ışınları yapar.