BAHÇELİEVLER MAH.319.CAD.ANKARA ÜNİVERSİTESİ TEKNOKENT APT.NO:35 C/105 GÖLBAŞI
05078353465

Toplam Personel

4

ArGe Personeli

3

Uzmanlık Alanları

Açık Kaynak Linux Sistemleri, veri tabanları, PARDUS sistem göçü.

Sektör

Yazılım, Sistem Yönetimi

Proje / Kamu Desteği Miktarı

Yatırımcı Arayışı

İşbirliği Arayışı

Milli dağıtım projesi olan PARDUS un kamu kuruluşlarında yaygınlaştırılması için gerekli ön analiz, eğitim ve bizzat göç operasyonu hizmeti verilmektedir.Bu konuda ilgili sertifikalara sahip deneyimli ve dinamik kadromuzla kamu ve özel kuruluşlarda göç projeleri yürütmekteyiz.Kamu kuruluşlarında bilişim hizmetinde dışarıya bağımlılığı azaltmak için kurumların sunucularının açık kaynak muadilleriyle sunucu göç hizmetleri de verilmektedir.

Kurumsal çözümler kapsamında sistem,veritabanı ve yazılım teknolojileri alanında projelendirme ve gerçekleştirme, ürün geliştirme ve teknik destek hizmeti verilmektedir.

Eğitim ve danışmanlık hizmetleri kapsamında sistem ve yazılım çözümleme, iş başında ihtiyaçlara göre özelleştirilmiş teknoloji eğitimi, yönetici danışmanlığı, yol haritası ve strateji belirleme hizmetleri sunmaktadır.

Sistem kurulumları, güncelleştirmeleri, bakımları, optimizasyonları ve sistem arızalarına müdahale; tüm sistem bileşenleri göz önüne alınarak bütüncül bir yaklaşımla başta güvenlik, performans, yönetilebilirlik, sürdürülebilirlik, erişilebilirlik kriterleri değerlendirilerek zaman ve maliyet etkin bir şekilde konusunda saha deneyimine ve ilgili sertifikasyonlara sahip uzmanlarımızca yerine getirilmektedir.

2012 yılında Javatar ekibi Türk Telekom Büyük Ödülü’nü “Konuşan Diliniz” projesi ile kazandı. Konuşma engelliler için konuşan tablet projesi ile konuşma engellilerin günlük hayata entegre olmaları için ürün geliştirildi.