Teknokent Haberleri

Prototip Atölyesi Açıldı

By 7 August 2019 August 26th, 2019 No Comments

Ankara Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle kurulan Ankara Üniversitesi Prototip Lab kullanıma açıldı. Atölye Türkiye’deki tüm yaratıcı zihinlerin, firmaların, iş fikri sahiplerinin kullanımına açık. Üstelik Mart 2020 tarihine kadar sadece sarf malzemeleri getirilerek ücretsiz kullanılabilecek.

Ankara Üniversitesi Gölbaşı Teknokent’de yer alan Prototip Lab kullanıma açıldı. Atölyede ihtiyacınız olan tüm malzemeler ellerinizin altında. Prototip Atölyesi’nde fikirleri tasarıma, tasarımları elle tutulur fiziksel ürünlere dönüştürüyoruz. Bu aşamada Ankara Üniversitesi Teknokent olarak sizlere ücretsiz mentorluk desteği de sağlıyoruz. Kullanım için randevu almak yeterli.

Prototip Atölyesi’nin açılmasıyla KOBİ’lerin rekabetçilik kapasitesini artırması, imalat sanayiine yönelik nitelikli ara eleman ihtiyacı için eğitim programları geliştirmesi, girişimciler için sürdürülebilir bir bilgi ve iletişim ağı oluşturulması, prototip üretim ve teknik doğrulama faaliyetlerini yürütebilecekleri ortak üretim alanlarının oluşturulması, ticarileştirme öncesi proses adımlarını ve dokümantasyonunu oluşturabilecekleri yazılım oluşturulması, girişimcilere yönelik iş planı, pazarlama ve dış ticaret alanlarında mentörlük desteği sağlanması amaçlarına hizmet etmesi bekleniyor.

Öğrenciler de kullanabilir mi?

Prototip Atölyesi’ni kullanmak isteyen öğrenciler ücretsiz olan ön kuluçka programına katılarak Prototip Lab’ı kullanma imkanına sahip olacaklardır.