Sancak Mahallesi, Turan Güneş Blv. 51/J D:1, 06550 Çankaya/Ankara
0 312 440 90 20

Toplam Personel

26

Ar-Ge Personeli

1

Uzmanlık Alanları

Medikal, Biyoteknoloji

Sektör

Sağlık

Proje / Kamu Desteği Miktarı

2018 Cirosu

1.257.991₺

Yatırımcı Arayışı

İşbirliği Arayışı

Tanı medikal 10 Ekim 1996 tarihinde laboratuar ürünleri, medikal cihazlar ve ekipmanları ile In Vitro Diagnostik test kitlerinin üretimi, ithalatı, ihracatı ve dağıtımı amacıyla Ankara’da kuruldu. Tanı Medikal, 2003 yılında Türkiye’de ELISA kitlerini ISO 9001 ve ISO 13485 sertifikalı üretim tesislerinde geliştiren, üreten ve ihraç eden ilk şirkettir. Bugün itibariyle temel çalışmaları alanları; In Vitro Diagnostik Test Kitleri, Tüp Bebek ve Kadın Doğum Ürünleri, Androloji, Geneti, Dijital ve Genel Hastane Donanımları ve Ekipmanlarıdır. Biyoteknoloji alanında geliştirdiğimiz, nasıl yapıldığını bil ‘know-how’ anlayışı ve dışarıya bağımlılığımızı sona erdirmedeki kararlılığımız ile, sektöre yeni bir soluk  getirmeyi amaçlıyoruz. Dinamik ve profesyonel kadromuz, bilimsel danışmanlarımız, yıllardan süregelen güçlü altyapımız ve sahip olduğumuz uluslararası destek ile, sağlık alanının gerektirdiği özen , disiplin ve yenilikçilik anlayışı ile bilimsel çalışmalara katkımız olmasından dolayı mutluluk duyuyoruz.

DRUG &ANTİ-DRUG ELISA KİTLERİ

Drug ve Anti-drug ELISA kitleri tanı medikalin kapsamlı ürün serilerindendir. Tanı medikal ImmunoGuide ticari ismi ile bu ürünlerin üretim ve pazarlamasından sorumludur. Bunlar, ilaçların (TNF-alfa ve diğerlerine karşı antikorlar) ve bu ilaçlara karşı antikorların (ATI ve diğerleri) ölçülmesi için çok faydalı ELISA test kitleridir. ImmunoGuide kitleri, bilimsel ekibimizin üyesi olan kıdemli bir immünoloji profesörü tarafından geliştirilmiştir. Devam eden yeni ilaçların gelişimi ile yeni kitler üretmek  için bu grubun daha fazla ürününü geliştirmeye devam ediyoruz. Bu ürünler hakkında detaylı bilgiyi https://www.immunoguide.com/web sitemizde bulabilir ve merak ettikleriniz için [email protected]mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

HASTANE EKİPMANLARI

Tani Medikal Ltd. Şti. 1996 yılında laboratuvar ürünlerinin üretimi, ithalatı ve satışı amacıyla kurulmuş olup 2010 yılından itibaren hastane demirbaşları ve ekipmanlarının üretimine başlamıştır. Bugün itibariyle temel çalışmaları alanları hastane ekipmanları, dijital hastane görüntüleme sistemleri, anahtar teslim özel projelerdir. Detaylı bilgiyi https://www.tmlhastane.com/web sitemizde bulabilir , merak ettikleriniz için [email protected]adresinden bize ulaşabilirsiniz.

TÜP BEBEX ID

TupbebeX ID tüp bebek merkezlerinde tedavi gören hastalara ait sperm ve yumurta örneklerinin, kablosuz etiketler ile hatasız olarak eşleştirilmesi ve tüm tedavi aşamalarında ( Sperm testi, Yumurta toplama, yumurtaların takip edilmesi, yumurta ve sperm işlemi (ICSI), Transfer işlemi, Embriyo ve Sperm dondurma işlemleri) kablosuz olarak verilerin doğrulamasını – eşleşmesini kontrol altında tutan elektronik bir sistemidir. Tüp bebek tedavilerindeki güvenlik açığını engellemek üzere, tamamen %100 Türkiye’de AR-GE ‘si yapılmış ve geliştirilmiş olan TupbebeX ID sistemi, hastaların ve tüp bebek tedavi merkezlerinin, tedavi süresince güvende olmalarını ve oto kontrolü sağlamaktadır.Sistem, kablosuz elektronik radyo dalgaları olan RFID sistemi ile çalışmaktadır. Tedavi başlangıcında hastaya verilen Hasta Kartı ile tedavi süresince kullanılacak olan kablosuz kullan-at etiketler eşleştirilmektedir. Gerek laboratuvar, gerekse ameliyathane içerisinde, tüm işlemler kablosuz olarak doğrulama işleminden geçmektedir. Aynı zamanda kullanılan tüm kullan-at materyallerinin hepsinin üzerinde hasta-eş adı ve hasta numarası etiketleri bulunmaktadır.