Bahçelievler Mah. 319 Cad. No 35-E/B13, Gölbaşı
0312 585 0270

Toplam Personel

3

Uzmanlık Alanları

Mekatronik Mühendisliği

Sektör

Plastik ve kauçuk makineleri

Proje / Kamu Desteği Miktarı

KOSGEB – 167.000₺

2018 Cirosu

190.000₺

Yatırımcı Arayışı

Evet / 200.000₺

İşbirliği Arayışı

Yazılım ve Bilişim, Savunma

Rhinoplus 2017 yılında KOSGEB Ar-Ge ve İnnovasyon projesi kapsamında yeni nesil geomembran kaynak makinesi robotu üretimi üzere Ankara Üniversitesi Teknokent yerleşkesinde kurulmuş ve faaliyetine başlamıştır. Kurulduğu ilk sende, şirket Wedge-Weld (WW) ürününün yanı sıra geomembran kaynaklarında kullanılan Ekstrüderlerin de üretimine başlamıştır. Ayrıca şirket, şu anda üretimini yapmadığı bazı cihazlarında ithalatını gerçekleştirip ve ülke bazında satışını yapmaktadır. Türkiye son yıllarda büyük alt yapı ve inşaat projelerinin yapımı ile beraber geomembran üretim ve kullanımında kayda değer atılımlar yapmıştır. Ama maalesef kaliteli geomembran kaynak makinelerinin hemen hemen hepsi yurt dışından ithal edilmektedir. Rhinoplus olarak geomembran kaynak makinelerinin üretiminde bulunan boşluğu görerek yeni bir takozlu geomembran kaynak makinesini tamamen yerli imkanlar ve kaynaklar ile tasarlanması ve prototipinin yapılmasını hedefledik. Rhinoplus’ın vizyonu geomembran kaynak makinesi üretiminde Türkiye için çok güçlü bir marka yaratmaktır. Bu markanın arkasında nitelikli araştırma ve geliştirme teknolojilerinin birikimi olduğu sürece hem Türkiye’de hem de dünya çapında rekabet gücüne sahip olacaktır.

Plawel

Takozlu geomembran kaynak makinesidir. PE, PVC ve PP malzemelerini iyice kaynatır. Piyasada kalite olarak yabancı meşhur markalar ile yarışabilecek tek üründür. Küçüklük ve hafiflik ve aynı anda yüksek hızla kaynak yapabilecek ender robotlardandır.

GeoBig

Takozlu geomembran kaynak makinesidir. PE, PVC ve PP malzemelerini iyice kaynatır. Piyasada kalite olarak yabancı meşhur markalar ile yarışabilecek tek üründür. Ağır-iş tanımında olan büyük projeler için tasarlanmış bir üründür. Hız olarak Plawel den en az iki kat daha hızlıdır.

Ekstrüder

Ekstrüzyon yöntemi ile özellikle boru kaynaklarında kullanılan bir makinedir. Kalite/fiyat olarak Türkiye’de en çok tercih edilebilecek üründür ve yaptığı kaynak tüm standartların üstündedir. Farklı malzemelerde kullanılabilmektedir ve iki faklı modeli mevcuttur.