Bahçelievler Mah. 315. Sok. Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştireme Bölgesi E Blok Zemin kat No. 38 Gölbaşı
0 5325159521

Toplam Personel

7

Uzmanlık Alanları

Eczacılık Bitkisel Ürünler

Sektör

Gıda ve gıda takviyesi, Medikal, AR-GE, Danışmanlık

Proje / Kamu Desteği Miktarı

2018 Cirosu

200.000₺

Yatırımcı Arayışı

2.000.000₺

İşbirliği Arayışı

Pazarlama

HERBAMED VİTAL A.Ş. ANKARA üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde 2015 yılı Ocak ayında kurulmuştur. Faaliyet alanlarımız; bitkisel ilaçların üretiminde kullanılan hammaddeleri bulunduğu bitkisel kaynaklardan uygun ekstraksiyon teknikleri ile elde etmek, farmakope kalitesine uygunluğu sağlamak, farmasötik hale getirmek ve ticari olarak değerlendirmek; gıda takviyeleri, besin destekleri ve bitki çaylarının üretiminde kullanılan bitkisel kaynaklı hammaddelerin uygun standardizasyonda elde edilmesi; kalite kontrolleri ile İlaç ve gıda sektörüne üretim teknikleri hakkında danışmanlıktır.

Tarafımızdan tamamlanan ve hayata geçirilen projelerden biri olan “HALK  ARASINDA BÖBREK TAŞLARINA KARŞI KULLANILAN GİLABURU (Viburnum opulus L.) MEYVELERİNDEN GELENEKSEL BİTKİSEL TIBBİ ÜRÜN HAZIRLANMASI” konulu proje sonucu GİLABURİNE® isimli ürün tablet şeklinde ve Gıda Takviyesi olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan onay almış olup, hazırlanan 30.000 kutuluk ürün, eczanelerde satılmak üzere piyasaya arz edilmiştir.

Bu ürün için Sağlık Bakanlığı izni başvuru dosyası da hazırlanmaktadır.

Ürünün klinik öncesi ve klinik çalışmaları yapılmıştır.

Gilaburine’in hammaddesi olan Viburnum opulus L. MEYVELERİNDEN HAZIRLANAN STANDART EKSTRE AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’ne İHRAÇ EDİLMİŞ, FDA’e BİLDİRİMDE BULUNULMUŞ, GİLABURU PP® isimli ürün CAPLET şeklinde ve «DIETARY SUPPLEMENT» OLARAK PİYASAYA ARZ EDİLMİŞTİR.